Jak posiadanie dzieci wpływa na planowanie dnia

źródło: pixabay.com

źródło: pixabay.com

Planowanie to klucz do sukcesu. Odhaczanie kolejnych wykonanych zadań jest takie budujące. Gdy masz dzieci, staje się to nawet przygodą.

Wiadomo – najwięcej można zrobić, jak dzieci śpią w ciągu dnia. W czasie porannej zabawy klockami, układasz w głowie, co zrobisz, jak Twoja pociecha przyłoży swą słodką główkę do podusi. Otóż musisz wiedzieć, że nie wszystkie czynności możesz zaplanować na czas drzemki dziecka. Dzieci są bowiem wyposażone w rejestrator działań matki i jeżeli matka wykonuje czynności z poniższej listy, dziecko się obudzi.

Jeżeli chcesz obudzić swoje dziecko:

 • zabierz się za wyrabianie ciasta albo lepienie pierogów
 • pomaluj paznokcie
 • nałóż na włosy farbę, najlepiej z amoniakiem
 • wejdź na drabinę
 • zacznij sortowanie dokumentów na podłodze.

Jeżeli chcesz, aby dziecko spało godzinę dłużej niż zwykle, umów wizytę u lekarza w czasie aktywności bobasa, po drzemce i po posiłku, aby był w dobrym humorze. Masz jak w banku, że tego dnia bobas będzie spał godzinę dłużej, a Ty dotrzesz do lekarza spóźniona, z dzieckiem nie w sosie i na dodatek głodnym.

Komentarzy: 3

 1. Mama Bobasa
  18 listopada 2016 / 18:38

  Cha cha! Uśmiałam się setnie. Dokładnie tak wyglądają nasze wizyty u pediatry . Planuję je wcześniej, wybieram godzine, a potem się okazuje, ze wlasnie moje dziecko zmienia przyzwyczajenia i dokładnie jak piszesz jesteśmy u lekarza spóźnieni i glodni. Dramatycznie przebiegają te wizyty.

 2. KaTTaK
  16 maja 2016 / 20:14

  Na drabinę wyślij faceta :D

 3. Paullinea
  27 lutego 2016 / 15:12

  Zapomniałaś dodać ważny projekt w pracy – wtedy na bank dzieci będą miały duszności, a Wasz lekarz będzie burczał pod nosem, że szpital by się nadawał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.