Książka czy perfumy?

Co na prezent? Fot. Minimosaic.com

Według badań od lat najczęściej obdarowujemy bliskich książkami oraz kosmetykami. Tak się składa, że czytanie i świat pachnideł i kosmetycznych dóbr dla ciała to moje dwie pasje. Jaki prezent mógłby zadowolić oba moje gusta? Oto moje propozycje.

„Pachnidło. Historia pewnego mordercy” Patrick Suskind

Mroczny bohater Jean-Baptiste Grenoble poszukuje perfum idealnych. W książce sportretowano także miasto Grasse na południu Francji, stolicę światowej produkcji aromatów. Po lekturze zapragnęłam je kiedyś zobaczyć. I udało się!

„Wstydliwa historia piękna. Jak Helena Rubinstein i L’Oreal stworzyli kobietę” Ruth Brandon

Jak syn piekarza Eugene Schueller zbudował jedną z największych korporacji świata?Jakim cudem niewykształcona Żydówka polskiego pochodzenia stała się najbogatszą kobietą swoich czasów? Dobrze napisane. Na kilka zimowych wieczorów jak znalazł.

„Chanel: kobieta niezwykła” Madsen Axel (6,36);

„Coco Chanel” Gidel Henry (6,71);

„Coco Chanel: Legenda i życie” Picardie Justine (7,28);

„Coco Chanel: Życie intymne” Chaney Lisa (6,76);

„Coco: Życie i miłości Gabrielle Chanel” Kennet Frances (6,63)

Książek o Coco Chanel jest wiele. Podobnie jak domysłów na temat jej życia. Biografie dobrze napisane to rzadki rarytas, zwłaszcza jeśli temat jest tak chodliwy i łatwy do spieniężenia. Życie Gabrielle-Coco miało tyle zakrętów, że warto się zagłębić w którąś z wyżej wymienionych pozycji. W nawiasach podałam ocenę książki w 10-stopniowej skali według serwisu LubimyCzytac.pl.

„Perfumy w rytmie Jitterbuga” Tom Robbins

Akcja powieści rozpoczyna się w lasach dawnych Czech, a kończy dziś o dziewiątej wieczorem (czasu paryskiego). Bohater książki, dozorca, poszukuje pewnej butelki, niebieskiej, bardzo starej i ozdobionej wizerunkiem bożka o kozich rogach. Zaczyna się nieźle. Warto przeczytać.

Album o sztuce perfumiarskiej

Sama mam w domu kilka. Dostałam, przywiozłam. Cieszą oko, poszerzają wiedzę, inspirują.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.