Lektura na lato

fot. Zalotka.pl

fot. Zalotka.pl

Lubię kosmetyki i lubię czytać. Te dwie fascynacje mogą mieć wspólny mianownik. W mojej biblioteczce jest kilka pozycji ściśle związanych z perfumiarstwem, stylem i modą. Część dostałam w prezencie, kilka przywiozłam z podróży. Cieszą oko, poszerzają wiedzę, inspirują.

„Mała czarna księga stylu” Nina Garcia

fot. Zalotka.pl

fot. Zalotka.pl

fot. Zalotka.pl

fot. Zalotka.pl

Kultowa książka, która popchnęła mnie do wielkiej rewolucji. Po prostu wyrzuciłam połowę zawartości swojej szafy. Skrzętnie chomikowane bluzki z oderwanym guzikiem, niemodny fason marynarki, pijące szpilki, źle dopasowane spodnie – podświadomie zawsze chciałam je wyrzucić, ale impuls do działania dały mi dopiero słowa książki, pisanej jakby dla mnie. Garcia nie odkryła przede mną nieznanych mi światów – ta pięknie ilustrowana, dobrze napisana książka przypomniała mi rzecz najprostszą: ubierasz się nie po to, żeby nie być naga, ale by zamanifestować siebie. Taki sam porządek, jak w szafie, zrobiłam także w szufladzie w łazience.

„Wstydliwa historia piękna. Jak Helena Rubinstein i L’Oreal stworzyli kobietę” Ruth Brandon

fot. Zalotka.pl

fot. Zalotka.pl

Bardzo ciekawa lektura o gigantach przemysłu kosmetycznego. Aż trudno uwierzyć, że Helena Rubinstein zbudowała swoje imperium zaczynając od kremów własnoręcznie wyrabianych w kuchni, które potem sprzedawała sąsiadkom. Nie bez odrobiny szarlataństwa, dziś zwanego marketingiem :-) Wciągająca opowieść.

„Ubierz duszę” Grażyna Paturalska*

fot. Zalotka.pl

fot. Zalotka.pl

fot. Zalotka.pl

fot. Zalotka.pl

Pozytywna i afirmacyjna lektura dla pań. Lekki styl, humor, krótkie rozdziały – jak znalazł na letnie leniuchowanie w cieniu. Autorką jest Grażyna Paturalska, która prowadzi audycje „Ubierz duszę” w Radiu Plus. W książce odpowiada na fundamentalne pytania o własny styl i modę oraz motywuje do większej wiary w siebie. Autorka w jednym miejscu zbiera podstawową wiedzę, którą powinna mieć każda kobieta bez względu na wiek. Dokładnie opisuje wszystkie elementy szafy marzeń kobiety z klasą. Jej lista może się okazać podporą w okiełznaniu zawartości szafy także i młodych kobiet. Książkę przekazałam mamie, bo publikacja jest adresowana do kobiet dojrzałych.

„The essence of perfum” Roja Dove

fot. Zalotka.pl

fot. Zalotka.pl

fot. Zalotka.pl

fot. Zalotka.pl

Ulubiony album o sztuce perfumiarstwa, historii konkretnych marek i poszczególnych zapachów. Kopalnia wiedzy i czysta przyjemność czerpana z czytania. Autor jest historykiem perfumiarstwa i nosem. Przez 20 lat pracował dla Guerlaina, a obecnie ma własną linię perfum. Z chęcią je kiedyś poznam.

„Fifty dresses that changed the world” i „Fifty shoes that changed the world”

fot. Zalotka.pl

fot. Zalotka.pl

Te dwa albumy to takie internetowe galerie zdjęć z tą różnicą, że przyjemniej się je kartkuje wieczorem na kanapie. Za każdym razem odkrywają przede mną jakiś mały sekret ze historii mody. Lubię je otworzyć na chybił-trafił.

* książkę otrzymałam od wydawnictwa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.