Targi Kosmetyków Naturalnych Ekotyki w Krakowie [wrzesień 2018]

 

To były najlepsze Ekotyki, na jakich do tej pory byłam. A że byłam na wszystkich, to konkluzja jest jedna – z  każdą edycją Ekotyki są coraz lepsze. Mam nadzieję, że te targi już na stałe wpiszą się w krakowską jesień i wiosnę. 

Ekotyki odbyły się w piękny wrześniowy weekend, w Pałacu Czeczotka tuż przy Rynku Głównym. Stoiska wystawców znajdowały się w jasnych przestrzeniach dawnej galerii handlowej, a samo wydarzenie trwało dwa dni. Te dwie zmiany w stosunku do poprzednich edycji stały za sukcesem wrześniowych Ekotyków. Nie było ścisku i tłumu, który towarzyszył targom w poprzednich lokalizacjach. Nie bez znaczenia pozostaje także oświetlenie i jasne pomieszczenia – w takich warunkach dużo przyjemniej robi się zakupy i zbiera informacje o nowościach.

Wśród wystawców znalazły się zarówno znane firmy, jak i manufaktury, które właśnie startują z produkcją swoich naturalnych kosmetyków (pełna lista wystawców). Wielu założycieli firm można było spotkać osobiście na targach. Z pasją opowiadali o tym, co popchnęło ich do stworzenia własnej marki, jak opracowują nowe składy i produkty oraz jakie mają plany na przyszłość.

Wszystkiego można było dotknąć, powąchać, wklepać w skórę. Na kupujących jak zawsze czekały ceny z rabatem oraz próbki kosmetyków.

Kolejne targi zapewne wiosną. Przyjdźcie koniecznie!

Zobacz relacje z targów: wideo oraz zdjęcia

Komentarzy: 2

  1. 17 października 2018 / 13:53

    Świetnie, że powstają inicjatywy, dzięki którym nawet osoby, które niechętnie podchodzą do kosmetyków naturalnych, mają szansę się do nich przekonać i poznać je bliżej. :)

  2. MoniKa
    16 października 2018 / 09:39

    Byłam i potwierdzam, że było bardzo przyjemnie. Kupiłam trochę kosmetyków, ale na większości stoisk sprzedawane są mydła w kostkach, których ja nie lubię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.