W muzeum perfum

Perfumiarstwo jest sztuką, która narodziła się w zamierzchłych czasach. Kiedyś miała zbliżać ludzi do bóstw, dziś komercyjny przemysł perfumiarski ma nam po prostu umilać życie. I tylko czasem ktoś nawiąże do starych czasów, gdy zapach był emanacją duszy…

Historii perfumiarstwa właściwie nie da się opowiedzieć. Jest martwa, jak martwa jest łacina. Możemy się tylko domyślać, jak naprawdę mówili starożytni Rzymianie. Tak samo możemy się tylko domyślać, jak pachniały Egipcjanki czy kobiety Dalekiego Wschodu.

Aby „poczuć” tę historię, zapraszam na wycieczkę po muzeum sztuki perfumiarskiej. Na szczęście jest internet :-)

Kliknij, aby zwiedzić Museu del perfum w Barcelonie.

Komentarzy: 4

 1. Zalotka.pl
  18 października 2008 / 17:32

  Na opinii czytelniczek zależy mi bardzo! Bardzo dziękuję za: „zalotka.pl też zapowiada się na niezły portal” oraz za rady. Obiecuję zintensyfikować partyzanckie działania tak, aby nabrały cech zorganizowanej akcji, która uczyni z Zalotki miejsce bez braków. Pozdrawiam i liczę, że będziesz tu wpadać!

 2. hania
  16 października 2008 / 22:51

  Lubię dobre portale o modzie i urodzie (nie mylić z typowo plotkarskimi). Do tych lubianych zalicza się między innnymi: zeberka.pl . zalotka.pl też zapowiada się na niezły portal, ale jednak czegoś tu brakuje. Nie wiem czy zależy wam na opinii czytelniczek, ale pozwolę sobie kilka uwag i w zasadzie rad, zamieścić;) postarajcie się dołączać wiekszą ilość zdjęć, tak by chętniej odwiedzało sie dany wątek, aktualizujcie stronę, zamieszczajcie częściej newsy, mimo że to portal o urodzie, nie zaszkodzi zamieszczać modowych ciekawostek;) POWODZENIA!

 3. Zalotka.pl
  15 października 2008 / 13:41

  Niestety o wiązaniu chust mam niewielkie pojęcie. W ogóle Zalotka o ciuchach ma niewielkie pojęcie – najlepiej świadczy o tym ten wpis (opis ostatniego klipu wideo): http://zalotka.pl/news/makijaz-na-co-dzien/
  Ale nie mówię nie ;-)

 4. mlutkie
  15 października 2008 / 13:23

  A czy Zalotka mogłaby napisac o tym jak wiązac chusty na głowie tak jak miała np. Paulina Lenda z „mam talent”?
  Zależy mi na tym bo nigdzie nie mogę właśnie tego znaleźc ;)
  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.