Kremowe serum do ciała Bielenda, czyli przyzwoity balsam, ale bez wow!

Po moich ostatnich próbach z naturalnym balsamem do ciała szybko wróciłam do zwyklaków z drogerii. Stojąc w sklepie przed ścianą produktów do nawilżania ciała w oko wpadło mi kremowe serum Bielendy. Płatki owsiane i olej lniany? A, co mi tam, próbuję.

Zapach – to pierwsze wrażenie po otwarciu serum. Pachnie pięknie, ale nie jest to zapach oleju lnianego. Raczej słodycz cukierkowa. Jak po otwarciu woreczka ze słodyczami.

Nazwanie tego produktu serum, a nie balsamem jest trafione, bo produkt ma inną konsystencję niż tradycyjny balsam. Serum jest tłuste i zostawia świetlistą powłokę na skórze. Jednocześnie bardzo szybko się wchłania i nie ma lepkiej warstewki. Skóra jest sucha i gładka. Produkt nie ma elastyczności balsamu – nie da się go przeciągać po skórze, szybko w nią wnika i najlepiej rozprowadzać serum małymi partiami. Bardzo szybko można wskakiwać w rajstopy i inne obcisłe ubrania.

I tu moja recenzja mogłaby się skończyć, ale nie daje mi spokoju to odżywienie obiecywane na opakowaniu. Nie, moim zdaniem ten balsam odżywczy nie jest.

To, co znajduje się na początku składu – poza wodą – to znane i przebadane emolienty, w tym olej mineralny. Cieszący się ostatnio złą sławą, ale stabilny i skuteczny w zatrzymywaniu wody w organizmie przez tworzenie warstwy okluzyjnej. Wszystkie te pierwsze składniki mają działanie powierzchniowe. Nie mogą więc odżywiać skóry, a jedynie ją natłuszczać i nawilżać dając przyjemne uczucie wypielęgnowanej skóry. Jednak odżywianie to już wg mnie słowa na wyrost.

Zużyłam całe opakowanie serum i chętnie jeszcze kiedyś wrócę do tego kosmetyku.

Cena: ok. 15 zł za 200 ml

1 komentarz

  1. Ani Ani
    19 października 2017 / 19:12

    Też go lubię!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.