Hybrydowe paznokcie na wakacje

Lakier hybrydowy, fot. Zalotka.pl

Lakier hybrydowy, fot. Zalotka.pl

Przed urlopem zrobiłam sobie hybrydowy manicure oraz pedicure. Czy było warto? Jak się to robi? Ile tak naprawdę taki manicure dobrze wygląda na paznokciach? W jakiej kondyncji są naturalne paznokcie po zdjęciu hybrydowego lakieru?

Hybrydowe lakiery do paznokci mają szansę zrewoluzjonizować rynek i zepchnąć zwykłe lakiery do paznokci z piedestału. Dlaczego? Są trwałe, utwardzają paznokieć, nie niszczą naturalnej płytki. Wady też na pewno mają, ale nie poznałam ich na razie. Poza ceną.

Czy warto zrobić sobie hybrydowy manicure na wakacje?

Zdecydowanie tak! Kosmetyczkę odwiedziłam dzień przed wyjazdem – paznokcie przetrwały całe pakowanie i upychanie rzeczy w walizce. Świetnie spisały się na urlopie. Nieco gorzej było z pedicurem – na jednym paznokciu lakier odprysnał, z drugiego zszedł całkowicie.

Jak się robi tzw. hybrydy?

Dość prosto. Na zmatowione i odtłuszczone paznokcie nakłada się cienką warstwę bazy, dwie warstwy lakieru i warstwę wierzchnią. Każdą z warstw utwardza się w lampie UV. Po utwardzeniu paznokcie są od razu suche i można biec do swoich spraw. Nakładając lakier hybrydowy na paznokcie u stóp można pominąć warstwę bazową.

Jak długo hybrydowy lakier wygląda dobrze?

Lakier jest trwały, nie odpryskuje, nie ściera się. To paznokieć rośnie i tworzy się ubytek. Estetyczny wygląd zależy więc od indywidualnego wzrostu paznokcia. U mnie paznokcie wyglądały naprawdę dobrze przez 7 dni, maksymalnie 10. Po 12 dniach pobiegłam je zdjąć, choć można uzupełniać. Ja jednak nie jestem przyzwyczajona do tak długich paznokci.

Jak zdjąć hybrydowy lakier?

Waciki kosmetyczne nasączone acetonem układa się na każdym paznokciu, a następnie zawija w folię aluminiową, aby wacik całkowicie przylegał. Po kilku minutach lakier schodzi bez problemów. Resztki usuwa się patyczkiem. Oliwka na skórki i gotowe.

Jak to działa na naturalne paznokcie?

W moim przypadku paznokcie po zdjęciu hybrydowego lakieru wyglądają bardzo dobrze – są naturalne i nie widać, aby były osłabione czy zniszczone. Dla osób, które obgryzają paznokcie lub mają je bardzo łamliwe, lakier hybrydowy może pomóc zapuścić własne długie pazurki.

Ile to kosztuje?

Od 70 zł po znajomości lub u „domowej kosmetyczki”, przez 90 zł (najtańsza opcja w salonach kosmetycznych) i więcej.

 

Lakier hybrydowy po 12 dniach od malowania, fot. Zalotka.pl

Lakier hybrydowy po 12 dniach od malowania, fot. Zalotka.pl

1 komentarz

  1. Madagene blog
    1 sierpnia 2014 / 10:29

    hybrydy są świetne!!! udanego urlopu:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.