Proste zdejmowanie hybryd – baza Peel Off Neess

Baza Peel Off Neess

Zdejmowanie lakieru hybrydowego skutecznie odrzuca mnie od malowania paznokci światłoutwardzalnymi emaliami. Teraz jednak chyba się to zmieni. Baza typu peel off pozwala na zdejmowanie hybryd bez konieczności namaczania w acetonie i skrobania lakieru.

Co takiego jest w bazie Neess Peel Off, że zmienia zasady gry? Sprawia, że całkowicie można wyeliminować najgorszy element manicure hybrydowego – usuwanie go za pomocą acetonu.

Usuwanie lakieru hybrydowego na bazie Peel Off

W jaki sposób więc usuwa się lakier? Podważając brzeg lakieru patyczkiem. Lakier schodzi w jednym płatku. Jeżeli nie schodzi łatwo, to znaczy, że paznokcie zostały zmatowione przed położeniem bazy (o prawidłowym nakładaniu poniżej). Tak wygląda zdejmowanie lakieru hybrydowego na bazie peel off:

Czy to niszczy paznokcie?

Nie. Moje paznokcie nie mają żadnych rozwarstwień, złamań czy innych uszkodzeń. Skórki nie są wysuszone (ach, aceton!)Bazy używałam co najmniej 6 razy.

Czy taka baza zmniejsza trwałość manicure hybrydowego? Raczej nie, ale pewności nie mam. Po pierwsze dlatego, że nie jestem zbyt dokładna przy malowaniu paznokci. Zawsze gdzieś wyjadę na skórki – zwykle topem – i potem taki paznokieć jest narażony na uszkodzenia lakieru. Po drugie, nigdy nie zakładam, że manicure przetrwa dłużej niż 10 dni, ponieważ nie znoszę długich paznokci. Zatem w moim przypadku na bazie Neess hybrydy trzymają się bardzo dobrze przez 10 dni, bo ja więcej nie wytrzymam :-D

Jak nakładać bazę?

Paznokcie odtłuszczamy cleanerem, ale nie używamy żadnych bloków polerskich do zmatowienia płytki.  Cienką warstwą lakieru malujemy paznokcie i czekamy ok. minuty, aby baza wyschła. Lakier jest wodnisty, nie ciągnie się z pędzelka. Należy pamiętać o zabezpieczeniu wolnego brzegu paznokcia. Dodajemy drugą warstwę. Żadnej z warstw nie utwardzamy w lampie. Po wyschnięciu drugiej warstwy, można nakładać lakier hybrydowy, który utwardzamy w lampie.

Zagadką wciąż pozostaje dla mnie dokładne usunięcie resztek bazy. Nie za bardzo da się to zrobić za pomocą acetonu lub cleanera, co zaleca producent. Ale już na następny dzień na paznokciach nie ma śladu po bazie. Być może olejek do demakijażu lub żel pod prysznic pomagają w usunięciu – tego nie wiem na pewno.

Cena: 33 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.