Jak malować brwi?

Cara Delevingne, fot. mat. pras. Reserved

Kilka rad i odkrycie sprzed paru tygodni – jak malować brwi i dlaczego pod włos. 

Łuk

Brwi przed malowaniem muszą być wyregulowane. We wcześniejszej notce pisałam o tym, jak prawidłowo wyregulować brwi. Osobiście polecam udać się do kosmetyczki, ale zanim oddacie się w jej ręce, dobrze ją sobie obejrzyjcie – wszak jest chodzącą reklamą swoich umiejętności. Ja od jakiegoś czasu trzymam się dziewczyny z tatuażami i w conversach – moja nieszablonowa z wyglądu kosmetyczka ma brwi wyglądające naturalnie, choć wiem, że jest przy nich wiele pracy.

Przyciemniaj

Kredka do brwi (jest twarda – nie wolno jej używać do powiek i odwrotnie: ta do powiek jest zbyt miękka do brwi) czy cień z zestawu do pielęgnacji brwi – nieważne co wybierasz. Ważne, żeby malować skórę, nie włoski, a więc malujemy od zewnątrz do wewnątrz, pod włos – dlatego tak ważny jest idealny łuk. Na końcu rozczesujemy brwi, np. szczoteczką odzyskaną ze starej maskary (to jedyne do czego nadaje się stary tusz do rzęs).

Harmonia czy kontrast

Brwi mogą być w zbliżonym do włosów odcieniu, ale zdecydowanie nie muszą. Przyciemnione, nawet czarne, genialnie wyglądają z czerwoną szminką (polecam wpis o tym, jak dobrać czerwoną szminkę).

 

Komentarzy: 2

  1. Zalotka.pl
    13 marca 2013 / 00:05

    Na naukę nigdy nie jest za późno :-) Nie poddawaj się. Ja się nie poddałam. Dopiero kilka tygodni temu nauczyłam się dobrze malować brwi.

  2. kokietka
    12 marca 2013 / 23:28

    Niestety nie umiałam nigdy malować brwi :(

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.