Pędzle do zadań specjalnych

pedzle.jpgJakim pędzlem nakładać puder a jakim róż? Który nadaje się do cieni do powiek? I co z brwiami?

Oto podstawowe pędzle, które powinny się znaleźć w każdej kosmetyczce:

pedzel_puder.jpgPędzel do pudru
Pędzel do pudru jest okrągły, duży i miękki, aby rozprowadzić puder po całej twarzy. Czubek pędzla zanurza się w pudrze sypkim lub kolistymi ruchami nanosi się na pędzel puder prasowany. Aby strzepnąć nadmiar produktu, należy delikatnie uderzyć pędzlem o grzbiet dłoni. Puder nakłada się delikatnymi i długimi ruchami zaczynając od czoła w kierunku policzków.

pedzel_roz.jpgPędzel do różu
Różu używamy, by zaakcentować kości policzkowe, nadać skórze zdrowy koloryt, a przy okazji nieco „wyrzeźbić” twarz optycznie. Bardzo ważne jest, by róż nakładać odpowiednim pędzlem – do tego służy pędzel o ściętym pod kątem włosiu. Podobnie jak w przypadku aplikacji pudru, nadmiar różu na pędzlu należy strzepnąć. Teraz lekkim i długim ruchem nakłada się róż zaczynając od policzków, przez kości policzkowe, po skronie. Ten pędzel świetnie nadaje się także do nakładania pudru brązującego – odrobinę na nos, skronie, kości policzkowe i ramiona, aby mieć naturalnie wyglądającą opaloną skórę.

pedzel_kontur_oka.jpgPędzel do definiowania konturu oczu
Dzięki niemu nadaje się głębię oraz kształt całemu makijażowi oczu. Nakłada się nim średnie i ciemne odcienie. Cień nanosi się zaczynając od zewnętrznego kącika oka, przesuwając się wzdłuż naturalnego zagięcia powieki. Tym właśnie pędzlem wykonuje się makijaż smokey eye.

pedzel_nakladanie_cieni.jpgPędzel do nakładania cieni
Ma zaokrąglone włoski. Nakłada się nim cień w poprzek powieki i nieco ponad jej zagięcie, aby nadać oczom naturalny wygląd.


pedzel_eyeliner.jpgPędzel do linii rzęs
Jest płaski i ma krótkie, ścięte pod kątem włoski. Dzięki niemu można narysować cienką linię koloru tuż nad dolnymi i górnymi rzęsami. Świetnie nadaje się także do roztarcia kredki do oczu, aby jej kontur nie był tak ostry.


pedzel_grzebyk.jpgGrzebyk do brwi
Najpierw zaczesz brwi pod włos, aby usunąć z nich resztki podkładu lub pudru. Potem delikatnie uczesz je zgodnie z nauralnym kierunkiem ich wzrostu.


I najważniejsze! O pędzle trzeba dbać. Można zakupić specjalny środek do czyszczenia pędzli, ale można też umyć je ciepłą wodą i mydłem, a następnie zostawić do wyschnięcia tak, aby nie straciły swojego kształtu.


Zdjęcia pędzli: Mary Kay

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.