Uróżuj policzki codziennie

Z różem najlepiej zaprzyjaźnić się na stałe. Ten kosmetyk nie powinien być traktowany jako dodatek do eleganckiej sukienki na wielkie wyjście. Szczególnie powinny o to zadbać dziewczyny z bladą cerą – bez różu, który jest plamą koloru, ich twarz jest płaska, bezbarwna i wręcz odpychająca.

Najogólniej rzecz ujmując róż nakładamy na najbardziej wystające części policzków, tzw. jabłuszka – wystarczy się szeroko uśmiechnąć i umazać różem w kierunku na zewnątrz. Różem można modelować twarz, ale to naprawdę zadanie dla wtajemniczonych.

Jeśli używamy różu na co dzień najlepiej dobrać różowy odcień. Jakkolwiek kolor jest właściwie dowolny, to jednak te z nas, które mają skłonność do czerwienienia się, powinny unikać ceglanych odcieni.

Na tłustą cerę lepiej nie stosować różu w kremie.

Dla minimalistek – do których i ja się zaliczam – dodam, że funkcję różu świetnie wypełnia puder brązujący. Parę miesięcy temu włączyłam go do codziennego makijażu i jestem bardzo zadowolona z efektów (swoją drogą, jak inaczej zużyć te gigantyczne opakowania pudrów brązujących – trzeba je stosować chyba wszędzie).

A w ostatniej „Urodzie” o tym, jak nakładać róż, mówi makijażysta Tomasz Kocewiak.

Komentarzy: 7

 1. Lalka67
  9 kwietnia 2009 / 14:08

  zczególnie powinny o to zadbać dziewczyny z bladą cerą – bez różu, który jest plamą koloru, ich twarz jest płaska, bezbarwna i wręcz odpychająca.-
  SŁUCHAM?! Moim zdaniem jasna, blada cera jest piekna, nie to co solara jakas, naprawde nie wiem jak mozna nazwac twarz bladej dziewczyny odpychajaca, normalnie skandal

 2. monika
  8 lutego 2009 / 12:56

  Do Nicole…
  A jaki to jes róż „lancolma” ja znam taką firme jak Lancome ale Lancolm??

 3. Reina
  6 lutego 2009 / 17:25

  Przepraszam bardzo, nie wchodzę tu nigdy z odgórnym założeniem, że będę krytykować autorkę bloga, ale tym razem będę złośliwa: Zalotko, każdy sądzi po sobie, może Ty czujesz się odpychająca i brzydka bez różu i dlatego zwracasz tak bardzo uwagę na jego brak u innych (wiesz, to coś o tych belkach w oku, których się nie widzi), ale naprawdę nie wmawiaj, że makijaż to święty obowiązek każdej dziewczyny. Jedne po prostu nie muszą go mieć, bo nie mają paszczy, którą lepiej zakryć, a inne są po prostu świadome, że widoczny na skórze puder, choćby kosztował 300 złotych, nie jest ozdobą.

 4. nicol
  5 lutego 2009 / 11:49

  Uważam iż róże do policzków jak i brązer są niezbędne. Dają twarzy blasku.Po prost są THE BEST!!!!!!!!!
  Ja używam lancolma:]
  Nie plecam brązera chanel ,bo zostawi smugi, plamy i ogólnie jest do …
  Pozdrawiam wszystkich:]
  ;]

 5. dag
  4 lutego 2009 / 11:10

  Co za bzdury ;/

 6. Rz.
  3 lutego 2009 / 14:36

  „Szczególnie powinny o to zadbać dziewczyny z bladą cerą – bez różu, który jest plamą koloru, ich twarz jest płaska, bezbarwna i wręcz odpychająca.” – no po prostu śmieszne :)

 7. Maniamana
  3 listopada 2008 / 12:59

  Zalotko!
  Byłabym niezmiernie wdzięczna za pare słów o modnym poniekad w tym sezonie złocie w makijażu zarówno oczu jak i policzków, w zastępstwie różu właśnie. Szukam i szukam, a jak na razie znalazłam tylko w Chanel, a jest to marka na ktora przeważnie niestety mnie nie stac… Help!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.