Nowy duet do demakijażu i oczyszczania: olejek i naturalna galaretka

W oczyszczaniu trzeba pamiętać o jednym: aby nie przedobrzyć. Zbyt agresywne kosmetyki oczyszczające dają odwrotny od oczekiwanego rezultat: przesuszają skórę, która może się stać zaczerwieniona lub powstaną na niej wypryski. Stąd zawsze szukam kosmetyków delikatnych w działaniu. I dziś kilka słów o takich dwóch znaleziskach. 

Olejek i żel – duet doskonały

Jestem fanką olejków do demakijażu i metody OCM, czyli olejowego oczyszczania. Pokrótce, metoda polega na podzieleniu oczyszczania na dwa etapy, które nieco modyfikuję w zależności od potrzeb skóry, nastroju i czasu. Zawsze też stosuję tę metodę tylko raz dziennie, wieczorem. Uważam, że skóra nie wymaga dogłębnego oczyszczania dwa razy dziennie, bo – patrz wyżej – zacznie się buntować.

W pierwszej części stosuję olejek do “rozpuszczenia” makijażu, zanieczyszczeń. Potem olejek należy usunąć. Często używam małego ręcznika. To także kolejny krok w pielęgnacji, czyli peeling. Mam cerę reaktywną, naczynkową, więc tego rodzaju mechaniczne pocieranie skóry nie jest dla mnie wskazane częściej niż raz w tygodniu.

Drugim krokiem w oczyszczaniu jest dokładne umycie twarzy. Szukam zawsze kosmetyków łagodnych. Zanieczyszczenia i makijaż usunął olejek. Teraz chcę jedynie usunąć pozostałości olejku, aby nie zatkać porów. Nie potrzebuję agresywnego środka czyszczącego, a jedynie delikatnej substancji, która usuwa oleje.

Ostatnio polubiłam się z mydłami z glinkami Olivia Plum, ale pod prysznicem, gdzie zwykle kończę mój wieczorny demakijaż, łatwiej użyć żelu. Albo galaretki. Ale o tym za moment. Zacznijmy od olejku.

Lekki i obłędnie pachnący olejek do demakijażu

Olejek do demakijażu Olivia Plum jest w 100% naturalnym kosmetykiem o wspaniałym odświeżającym zapachu. Co ciekawe olejek jest dość płynny. Ten czynnik na pewno pomoże przekonać do kosmetyku osoby, które nie lubią ciężkości i zawiesistości w olejkach do demakijażu.

Produkt zawiera olej sezamowy, z awokado, z rumianku, wyciąg z irysa florenckiego, witaminę E. Samo dobro, prawda? Nadaje się do każdego typu skóry.

Olejku używam jak zwykle, czyli bezpośrednio na suchą twarz masując skórę. Producentka zaleca, aby korzystać z wacika, ale śpieszę donieść, że nie jest to konieczne.

Cena: 20 zł za 50 ml, 49 zł za 150 ml

Naturalna galaretka do demakijażu twarzy i oczu

Intrygująca nazwa, prawda? Piątkę macie z marketingu, Loving Eco. Na szczęście poza dobrym pomysłem na sprzedaż, sam produkt jest po prostu dobry i mógłby z powodzeniem nazywać się żelem do mycia twarzy. Chociaż w sumie nie. Jego konsystencja jest gęsta i naprawdę może przypominać galaretkę.  W kontakcie z wodą zamienia się w emulsję.

Galaretka może być stosowana samodzielnie, bo dobrze oczyszcza skórę. Ja – jak już wspomniałam – lubię olejki. A więc galaretkę stosuję, aby dokładnie, ale delikatnie oczyścić skórę z pozostałości po pierwszym produkcie do demakijażu.

Na zwilżoną twarz nakłada się niewielką ilość galaretki i masuje skórę. Po chwili zwilżam skórę wodą i jeszcze przez chwilę masuję. Galaretka jest już emulsją. Teraz można ją spłukać wodą.

W składzie znajdziemy oleje: słonecznikowy, makadamia, migdałowy, arganowy, z baobabu. Jest także witamina E i delikatne substancje myjące (Sucrose Palmitate i Olive Glyceride). Jest także coś, co nazwano Bio-dermal faktor. “Innowacyjny, naturalny nośnik składników lipofilnych wykazujący właściwości zwiększania zdolności wnikania cennych bio-składników do głębszych warstw skóry” – tyle tłumaczy producent.

Cena: 28 zł za 75 ml

Komentarzy: 2

 1. 27 września 2018 / 16:22

  Cena tej galaretki całkiem niska, a recenzja kusząca :) Mam właśnie na wykończeniu produkt do oczyszczania skóry, więc może się skuszę :) Ale kiedy indziej, bo obiecałam sobie, że najpierw spróbuję produktów Clochee :)

  • Zalotka.pl
   Autor
   27 września 2018 / 16:31

   Mam serum Clochee. Markę zaliczam do tych z gatunku “bez 100 zł nawet nie podchodź”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.