Solverx – balsamy dla wrażliwej skóry z dobrym składem

Processed with VSCO with m3 preset

Nowa polska marka dermokosmetyków Solverx to ciekawa propozycja dla osób ze skórą wrażliwą, które zwracają uwagę na dobry skład kosmetyków. Od kilku tygodni stosuję ich dwa balsamy do ciała i mam już o nich wyrobione zdanie.

Balsam do skóry wrażliwej – Body Balm Sensitive Skin

Świetnie nawilżający balsam do ciała, który zostawia na skórze delikatną warstewkę, jak w przypadku emolientów. Nie jest ona jednak ani ciężka, ani lepka, ani wyczuwalna. Trudno wpaść w zachwyt nad balsamem do ciała, zwłaszcza takim, który nie ma żadnych szczególnych właściwości. Jest jednak coś bardzo przyjemnego w stosowaniu tego kosmetyku, który w założeniu ma być niezauważalny. Czy ma zatem jakieś minusy?

Zapach. Tu mogą powstać kontrowersje. Jest delikatny i nie wietrzeje szybko. Pachnie nieco staromodnie, niezbyt aptecznie. Dla mnie jest przyjemny, ale spośród osób, które spytałam, tylko ja mam o nim przychylne zdanie. Kwestia gustu zatem.

Co w środku? Naturalne składniki. Olejki z wiesiołka, lniany, słonecznikowy oraz oliwa z oliwek. Jest także gliceryna. Jest dobrze!

Cena: 56 zł za 200 ml, 104 zł za 400 ml

Processed with VSCO with m3 preset

Balsam do skóry atopowej – Atopic Skin Body Balm

Przyjęło się, że kosmetyki do skóry atopowej są tymi najbardziej delikatnymi, więc nawet osoby, które atopii nie mają, stosują takie produkty. Myślę, że na pewno jest to lepsze rozwiązanie niż wklepywanie w siebie przypadkowego balsamu, ale jest to także zupełnie zbędne.

Ja z atopią nie mam żadnych doświadczeń. Trudno mi więc ocenić, w jakim stopniu balsam wspomaga skórę z tym problemem. Mogę jedynie powiedzieć, że sprawdza się bardzo dobrze jako nawilżacz po kąpieli.

Stosuję go wymiennie z opisanym powyżej balsamem do skóry wrażliwej. Jest od niego nieco gęstszy, zostawia na skórze grubszą warstwę, pachnie delikatniej.

Balsam ma dobry skład i z powodzenie nacieram nim dzieciaki. Nie ma tu parafiny – częstego składnika w emolientach. Ja akurat nie mam z nią problemu, ale jeśli jej nie ma, to jest lepiej.

Mamy tu glicerynę, masło shea, oliwę z oliwek, olej słonecznikowy, olej jojoba, panthenol. Kosmetyk nie jest perfumowany.

Cena: 56 zł za 200 ml, 100 zł za 400 ml

Oferta marki Solverx jest duża, a pierwsze wrażenia mam bardzo dobre. Przy najbliższej okazji prawdopodobnie zainteresuję się ich kremem do twarzy oraz szamponami.

Wszystkie kosmetyki można dostać w aptekach i oczywiście online.

1 komentarz

  1. Kasperka
    5 lipca 2019 / 08:16

    Do delikatnej i wrażliwej skóry polecam porodukty meso BB Glam. Mają super kojące działanie. Stosuję je od kilku tygodni j jestem bardzo zadowolona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.