Domowa maseczka na wypryski

pasta maseczka z aspiryny na wypryski

Ostatnio w nowym klubie fitness poproszono mnie o legitymację studencką. Cóż za komplement! Studenckie czasy dawno minęły, wkrótce zmieniam ligę – będę teraz grała z trójką na piersi, a tu proszę, ktoś mnie wziął za dwudziestokilkulatkę. Niestety, tego dnia mój „młodzieńczy” wygląd zawdzięczałam … pryszczom.

Cera z niedoskonałościami wymaga specjalnego traktowania. Ja borykam się z tym problemem jedynie sporadycznie. Sięgnęłam na dno szuflady i znalazłam jakiś przeterminowany sztyft SOS. Kosmetyk trafił tam, gdzie jego miejsce, czyli do kosza. Co zatem zrobić, gdy raz na czas coś wyskoczy nam na twarzy? Domową maseczkę! Z aspiryny i cytryny. Jak? Poniżej podaję przepis, który znalazłam tutaj i już zdążyłam wypróbować. Efekt natychmiastowy: zaczerwienienia znika.

Maseczka na pryszcze z aspiryny i cytryny

Składniki:
3-6 tabletek aspiryny
1 cytryna
soda oczyszczona
opcjonalnie miód w stanie płynnym lub naturalny olejek (migdałowy, oliwkowy, kokosowy)

Przygotowanie:
Ilość aspiryny zależy od tego, jak grubą warstwę maseczki chcesz położyć na twarz, czy chcesz pokryć całą buzię, czy np. tylko strefę T. Ja użyłam 3 aspiryn do „zamaskowania” czoła, nosa i brody.
Rozgnieć aspiryny na proszek (w moździerzu, na papierze śniadaniowym używając wałka lub szklanki – pełna dowolność w wyborze narzędzia destrukcji), przełóż do płaskiej miseczki. Dodaj świeżo wyciśnięty sok z cytryny (na trzy aspiryny przypada ok. 1 łyżka stołowa soku), poczekaj, aż aspiryna wchłonie sok i zmieni się w pastę.

Jeśli masz suchą skórę, dodaj miód lub olejek; jeśli masz skórę tłustą, dodaj jeszcze kilka kropli soku cytrynowego. Nałóż maseczkę na twarz, wybrane partie lub tylko na wypryski. Pozostaw do wyschnięcia. Zmyj myjką do twarzy lub ręcznikiem zwilżonym ciepłą wodą i namoczonym w sodzie oczyszczonej.

Jak to działa?
Aspiryna zawiera kwas salicylowy, cytryna – kwas owocowy o anybakteryjnym działaniu. Miód lub olejek wygładzają i nawilżają, a soda oczyszczona jest używana do zdjęcia maseczki.

Komentarzy: 4

 1. LasKabacki
  16 listopada 2016 / 15:09

  To ja dodam od siebie, że dla tłustej skóry lepiej nie dawać miodu, tylko olejek.

 2. Zalotka.pl
  19 kwietnia 2013 / 11:04

  Proszę :-)

 3. juss z
  10 kwietnia 2013 / 17:02

  Nissiax83 na swoim kanale na YT pokazywała jak zrobić maseczkę aspirynową na wypryski i zachwalała jej efekty. dzięki, że mi o niej przypomniałaś :)

 4. goskaaa
  10 kwietnia 2013 / 12:18

  Robiłam tą maseczkę nie raz – bardzo fajna :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.