Na ratunek popękanym ustom

Zima nie rozpieszcza naszej skóry. Najbardziej cierpią usta. Przesuszone powietrze w pomieszczeniach, mróz i wiatr na zewnątrz sprawiają, że usta pękają. Jak pozbyć się nieestetycznych łusek na wargach?

Przede wszystkim natłuszczać i złuszczać. Jak to zrobić, żeby nie uszkodzić wrażliwej skóry? Mam na to prosty sposób:

Dużą ilość wazeliny albo tłustego balsamu do ust wetrzyj w wargi. Używając szczoteczki do zębów (najlepiej nie tej samej, którą myjesz zęby) delikatnymi cyrkulacyjnymi ruchami wmasuj wazelinę w usta. Nie chodzi o zdarcie zrogowaciałej skóry, ale jej rozmiękczenie i delikatne złuszczenie, podczas gdy wazelina zapewnia natłuszczenie. Resztki wazeliny wraz z naskórkiem usuń ręcznikiem zamoczonym w ciepłej wodzie. Powtórz „masaż” aż wargi staną się miękkie i gotowe na nową szminkę!

Komentarzy: 2

  1. Malutka
    9 czerwca 2011 / 14:40

    Zgadzam się z Monik, wazelina to podstawa pielęgnacji ust. Również mam tę wazelinę i jestem z niej bardzo zadowolona. Stosowałam ją podczas zimy, teraz w upalne dni również świetnie się sprawdza!

  2. monik
    30 maja 2011 / 07:04

    Zgadzam się z tym że wazelina jest najlepsza! dobrze nawilża pielęgnuje, ostatnio używam takiej dobrej twardej lipCARE flosleku – poziomkowa :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.