Krótkie! Krótkie są lepsze

Kiedy nosisz długie, chcesz, aby były krótkie. Gdy je obcięłaś, chciałabyś choć na chwilę znów mieć długie. Włosy. Niekończąca się opowieść bez happy endu.

Długie włosy wymagają czasu. Krótkie są efektem chwili. Szybki ruch nożyczkami i nie ma odwrotu. Długie włosy podobają się mężczyznom. Mówią im, że mają do czynienia z kobietą z krwi i kości. Delikatne fale opadające w miękkich puklach na ramiona mogą zawrócić w głowie i wzbudzić zazdrość. Krótkie włosy zaś są zawsze zagadką. Wzbudzają ciekawość. Czemu ich właścicielka rezygnuje z oczywistego atrybutu kobiecości?

To prawda – mając krótkie włosy tracisz immanentną, choć stereotypową już dziś, cechę kobiety. Ale też zyskujesz! I to nie byle co, bo styl! Gdy krótka fryzurka odsłania szyję, zaczynasz nosić perły. Masz kilka par okularów przeciwsłonecznych. Nie zapominasz o szmince. Częściej szczotkujesz zęby. Zmieniasz nakrycia głowy. Nosisz ozdobne i ekstrawaganckie kolczyki.

[wp_ad_camp_1]

Gdy masz krótkie włosy mężczyźni dotykają twojego karku, zamiast bawić się kosmykami. Kości policzkowe i szczęka są doskonale widoczne, a za uszami są całe połacie odkrytej skóry. Krótkowłosą można łatwo wyłowić z tłumu.

Za krótkimi włosami nie schowasz złych nawyków higiniecznych czy żywieniowych. Musisz być zawsze zadbana, bo krótkie włosy to elegancja – codziennie trzeba im poświęcić czas, aby odwdzięczyły się zdobiąc, a nie szpecąc. Krótkie włosy to także wyzwanie dla sylwetki – zbyt okrągłe rysy twarzy zwykle nie idą w parze z krótkimi włosami.

„Silne kobiety noszą krótkie włosy.” A może tylko wśród krótkowlosych jest ich więcej? Może

Chcę mieć krótkie wlosy! Ale się boję…

A jeszcze jedno. Emma Watson dla Marie Claire:

I blogerka Glamourai:

Komentarzy: 7

 1. Marissa
  30 kwietnia 2011 / 22:42

  Zdecydowanie długie, tyle możliwości! Zawsze można spiąć i odsłonić kark ;)

 2. catie
  5 kwietnia 2011 / 12:25

  krótkie są piękne! sama takie noszę i uwielbiam z nimi eksperymentować :)

 3. Anonim
  6 marca 2011 / 23:51

  Mając krótkie włosy, częściej szczotkujesz zęby?!

 4. lexie
  13 lutego 2011 / 16:55

  Uwielbiam krótkie i żałuje że mi nie pasują. Piękna, cudowna Audrey Hepburn, Natalie Portman, Twiggy – żadnej z nich krótkie włosy nie odebrały kobiecości.

 5. brunetka
  12 lutego 2011 / 14:11

  Tylko dłuuugie!!
  Krótkie dla facetów :)

 6. gf
  12 lutego 2011 / 10:58

  krótkie, wspaniałe. stylowe !

 7. Anonim
  11 lutego 2011 / 18:29

  długie! ;p

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.