Gadżeciarskie zgrzebło do włosów

 

fot. Zalotka.pl

fot. Zalotka.pl

Wstyd się przyznać, ale ja dopiero odkryłam szczotki do włosów Tangle Teezer. Słyszałam o nich już dawno, dawno temu, ale dopóki nie zawitały pod strzechę drogerii, którą mijam na trasie piekarnia-kiosk, to nie miałam okazji im się przyjrzeć z bliska. Kupiłam dwie i pewnie jeszcze kupię kilka na prezent.

Pierwszą szczotkę Tangle Teezer kupiłam mamie, która boryka się z wypadającymi i przesuszonymi włosami oraz codziennie myje włosy i układa fryzurę. TT ułatwia rozczesywanie, co rodzicielka potwierdza. Mimo to mama nie przyjęła nowego nabytku z entuzjazmem, bo…  nie ma rączki!

Moja konserwatywna, jeżeli chodzi o budową szczotek, mama być może nie polubi TT nigdy, za to ja i moja córka lubimy ją bardzo. Noszę włosy do ramion, córuchna podobnie, więc o poranku rozczesywanie odbywa się szybko i bez powtarzalnego dialogu „ała!-przepraszam”. Równie dobrze szczotka radzi sobie z mokrymi włosami, choć stawiają większy opór.

fot. Zalotka.pl

fot. Zalotka.pl

Ząbki szczotki są elastyczne. Sądziłam, że będą się uginały i „gubiły” włosy. Tak się nie dzieje – szczotka po reklamowym jednym pociągnięciu rozczesuje włosy i – tak, chyba to widzę – wygładza je.

Szczotka jest estetycznie wykonana, ma ergonomiczny kształt, tzn. dobrze leży w dłoni (brak tej rączki nie daje się we znaki), zajmuje mało miejsca w torebce i jest gadżetem.

Wybrałam TT w wersji podróżnej, tzn. z zamykanym wieczkiem. Jest ciut mniejsza od klasycznej. Szczotki występują w wielu kolorach. Są także szczotki dla dzieci ze specjalnym kubeczkiem na gumki i spinki.

Cena: 55 zł za klasyczną, 65 zł za wersję podróżną, 49 zł za wersję dla dzieci, a na Allegro o połowę taniej.

fot. Zalotka.pl

fot. Zalotka.pl

1 komentarz

  1. długOOwłosssa
    8 czerwca 2016 / 20:02

    Ta szczotka ma różne opinie i ja nie zachwycałam się nią z początku. Mam grube i gęste włosy. Są długie, bo sięgają aż za łopatki. Czesanie takich włosów jest bardzo ważne. Tangle teezer nie dawał rady z dojściem wgłąb moich włosów – ma za krótkie włoski do rozczesywania. Ale trzeba przyznać, ze bardzo dobrze rozplątuje włosy zmierzwione przez wiatr. Czeszę je wtedy mniejszymi partiami i jestem bardzo zadowolona, ale na co dzień mam taką solidną szczotkę z naturalnego włosia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.