Winna. Niewinna

Czego spodziewałybyście się po zapachu o nazwie Guilty? Ja oczekiwałam czegoś dużego, jakiejś rebelii dokonanej przez odważną kobietę, która nie bała się publicznego zgorszenia, jakie wywoła. Tymczasem perfumy Gucci Guilty są delikatne, kobiece, seksowne. Jedyne poruszenie może wywołać (była?) dziewczyna Marilyna Mansona, która została seksowną twarzą i ciałem perfum.

Gucci Guilty – po Gucci by Gucci i Flora – kontynuują serię zapachów wpisujących się w obowiązujący obecnie nurt: nie wykraczają poza stereotypowe ramy perfum dla kobiet. Utemperowany kwiatowo-owocowy ton zapachu Guilty plasuje go wśród zapachów dla kobiet około 30-letnich, oczekujących zapachu tożsamego z ich młodzieńczym duchem ale zdecydowanie bardziej „dojrzałego” niż chociażby owocowe tutti frutti np. w Escadach Ocean Lounge czy Marine Groove.

 

[wp_ad_camp_1]

A więc nie o sztukę tworzenia perfum tu idzie, ale o styl życia, z którym użytkowniczka Guilty ma się utożsamiać. Twarzą perfum jest 23-letnia Rachel Evan Wood, która na plakatach promujących zapach wyzywająco spogląda na obserwatora, jakby chciała mieć pewność, że absorbuje całą naszą uwagę. Dyrektor artystyczna Gucciego Frida Giannini nie jest tak charyzmatyczna jak Tom Ford, ale kontynuuje mariaż perfum z seksem. A więc młodość, seks a po wszystkim możesz poprawić szminkę przeglądając się w lustrzanym opakowaniu Gucci Guilty. I tu niespodzianka! Czy tak ostrej dziewczynie pasuje delikatna słodkawa aura spowijająca jej ciało?

Gucci Guilty zaczyna się wyraźnie owocowo (brzoskwinia, mandarynka) z odorobiną różowego pieprzu, potem jest kwiatowo (lilak i geranium), w podstawie zapachu znajdują się paczuli i ambra. Owocowe otwarcie jest niewinne i delikatne. Eau de toilette nie atakuje nozdrzy ostrym, spotęgowanym alkoholem zapachem. Wyraźnie wyczuwalny akord lilaka dodaje ciepła i świeżości.

Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że harmonijny Gucci Guilty i zapach Lady Million Paco Rabanne, który również pojawił się tej jesieni, są kuzynostwem, może nawet rodzeństwem?

Gucci Guilty jest dostępny w trzech pojemnościach: 30, 50, 75 ml EDT

Komentarzy: 2

  1. Yhym
    30 października 2010 / 16:04

    Zalotka dodaje nowe notki z prędkością światła :-)

  2. lsd
    29 września 2010 / 22:31

    Czy tak ostrej dziewczynie pasuje delikatna słodkawa aura spowijająca jej ciało? TAK! :) nie popadajmy w skrajnosci, ostry kontrast dodaje niesamowitej zalotnosci…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.