Słodko-drzewny mezalians

Uwiodło mnie opakowanie i pod wpływem chwili zapragnęłam perfum o obiecującej nazwie Candy. Niestety nie jesteśmy idealnie dobraną parą. Jest w nich coś, co psuje cały efekt, jak łyżka dziegciu w beczce miodu. 

 Opakowanie

Intensywnie różowe pudełko przyciąga wzrok i zachęca. Ciekawy flakon: prosty walec z pięknie zaokrągloną wewnątrzną czaszą. Na wierzchu czapeczka, która nie jest zakrętką. Trzeba nacisnąć i owionie nas słodycz.

Reklama

Reklama jest inspirowana tańcem o nazwie apache, popularnym w Paryżu na początku ubiegłego wieku. Składają się na niego gwałtowne figury, podnoszenia, popchnięcia a nawet uderzenia. Czasami bywa opisywany jako kłótnia między alfonsem a prostytutką. Ciekawa inspiracja.

W reklamie widzimy blondwłosą piękność, która wkrótce ujawnia swoje dzikie oblicze. Jej celem jest nauczyciel gry na pianinie. Świetne zderzenie. Miłosna gra na zasadach uwodzicielki; mężczyzna nie ma wiele do powiedzenia. Popatrzcie, co z tego wyszło:

Nuty zapachowe

Prada Candy to przede wszystkim mieszanka piżma, karmelu i benzoinu. „Przedawkowany” benzoin podobno stanowi aż 12 proc. składu. Benzoin to żywica balsamiczna pozyskiwana z drzew z rodziny styrakowców; nie mylić z benzoiną powszechnie stosowaną w perfumiarstwie.

Od początku jest słodko, karmelkowo, ciepło i przyjemnie. Potem do głosu dochodzą te głębsze, drzewne nuty i w mojej opinii jest to zderzenie zbyt gwałtowne, prowadzące do katastrofy. Zapach jakby nie mógł zdecydować, czy chce być słodki czy cierpki. Te drzewne akordy nie stanowią dopełnienia, ale są jak fałszywa nuta: zagłuszają i nie sposób odczytać prawdziwej natury tych perfum.

[wp_ad_camp_1]

Moja ocena

Podoba mi się idea: różowy stereotyp złamany dziką nutą. Ale efekt do mnie nie przemawia. Ma się cały czas wrażenie, że ta ostrość wkrótce złagodnieje, ustąpi miejsca słodyczy z lekka tylko doprawionej wyszukaną nutą.

Zapach jest za bardzo: ostry, drzewny, irytujący. Nie pozwala o sobie zapomnieć i wciąż drażni nozdrza powodując stan napięcia. Zupełnie jak podczas rozmowy o pracę :-)

Pojemność: 30/50/80 ml EDP

Prada Candy tanio, taniej, taniutko :-0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.